Legfrissebb hírek
Művelődési Ház
Tovább...
Évzáró ünnepség
Tovább...
 
Közösségi média
Egészségfejlesztés- Lelkünk egészsége

Egészségfejlesztés- Lelkünk egészsége

Az Élim Evangélikus Szeretetotthon Kertvárosi Nappali Ellátását igénybe vevői a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház Egészségfejlesztési Osztályán belül működő Egészségfejlesztési Iroda által tartott előadássorozat 3. előadásán vettek részt. Minden alkalom más-más témát ölel fel. Ma a lelki egészségről volt szó.
Nagyon sokat hallunk arról, hogy testünkre figyeljünk, vigyázzunk magunkra, járjunk szűrővizsgálatokra, helyesen táplálkozzunk, mozogjunk, mindezek szoros kapcsolatban vannak a mentális egészségünkkel. A lelki egészség azonban egy olyan belső egyensúly, amelyben az ember jól érzi magát a saját bőrében, képes megküzdeni a mindennapi nehézségekkel, és értelmet talál az életében. Erre manapság kevesebb figyelmet fordítunk.
Rohanó világunkban háttérbe szorul az, hogy kicsit megállva befelé figyeljünk, relaxáljunk, beszélgessünk másokkal, egy-egy jó szót szóljunk társainkhoz. A lelki egészség megőrzéséhez szükség van a stressz megfelelő kezelésére, hogy ismerjük saját céljainkat és értékeinket, amelyek irányt adnak a mindennapokban. Ma írtunk bakancslistát és a célokról is beszélgettünk, valamint pozitív gondolatokat olvastunk fel.
A közösség támogatása biztonságot és erőt adhat a nehezebb időkben, ezért nagyon lényegesek a pozitív kapcsolatok. Fontos tudni azt is, hogy szükség esetén érdemes szakemberhez fordulni, hiszen a segítségkérés nem gyengeség, hanem a lelki egészség megőrzésének bátor lépése.
Köszönjük a sok értékes információt!

Kapcsolódó galériák:

Eu Eu