Legfrissebb hírek
Művelődési Ház
Tovább...
Évzáró ünnepség
Tovább...
 
Közösségi média
Máriapócsi zarándoklat

Máriapócsi zarándoklat

Az ÉLIM Evangélikus Szeretetotthon Atyám Háza Idősek Otthona lakói szeptember 22-én Máriapócson a Nemzeti Kegyhelyet látogatták meg.

Verőfényes szép őszi napon jó hangulatban indult a kis csapat.

Útközben megnéztük a kállósemjéni Wolkenstein kastély szépen felújított épületét, ami néhány hónapja a polgármesteri hivatalnak ad otthont.

Máriapócsra ragyogó napsütésben érkeztünk, s mintha a „basilica minor” rangra emelt templom is szebben ragyogott volna ebben a fényben jöttünkre.

Rövid sétát tettünk a gyönyörű, virágos templomudvaron, meghallgattuk a 15 percenként megszólaló Mária harangjátékot.

A templomban imádkoztunk a Könnyező Szűzanya képe előtt, és gyertyát gyújtottunk a halottaink emlékére.

A csendes áhítatot csicsergő óvodások hangja szakította meg, akik hitoktatójukkal énekelve, imádkozva szereztek örömöt nekünk is.

Nagy szerencse ért minket, mert csatlakozni tudtunk Nyírbélteki Idősotthon által kért liturgiához, melyet Dr. Mosolygó Péter kegyhely igazgató szolgáltatott, a kántor pedig a csodálatos hangú Gorcsa György volt.

A mise a keresztény élet forrása, idős gondozottjaink számára rendkívül fontos, hogy erőt meríthetnek belőle a mindennapi élethez, és hitben való megmaradáshoz.

A liturgiában résztvevők a hitükben megerősödnek, bűnbánatot gyakorolhatnak és mélyebb megértést nyernek Isten szeretetéből és kegyelméből.

Testben fáradtan, de lélekben feltöltődve érkeztünk vissza az otthonba.

Az élmény napokig beszédtéma lesz még, és segíti majd lakóinkat a hétköznapok, az időskor nehézségeinek könnyebb megélésében.

Kapcsolódó galériák:

Eu Eu